• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Beauty guru Lucie Libovická ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 4

Páteční pětka / Beauty guru Lucie Libovická ve víkendovém minidotazníku

Lucie Libovická se svou sítí luxusních beauty klinik YES VISAGE u nás posouvá hranice v oblasti estetické medicíny. Mimo to její prémiový řetězec s nepřehlédnutelnou celebrití podporou pro své promyšlené interiéry často poutá pozornost designových magazínů. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

„K oboru mne dovedla prostá ženská touha po službách, které v Česku ještě nebyly a které jsem objevila v zahraničí,“ říká Lucie Libovická, jež začala budovat své luxusní kliniky YES VISAGE před dvanácti lety. „Vždy sama přemýšlím, jaká služba by mě potěšila, jak bych se během ní cítila já, co mi jinde chybí. Důraz na to, aby se klient cítil vítaný a v těch nejlepších rukách, od prvního telefonátu přes recepci až po následnou péči, je pak pro mne velmi důležité.“ I možná právě proto jsou dnes její kliniky u nás synonymem pro luxusní péči v oblasti estetické medicíny.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Ve Francii jsem objevila kosmetiku Anne Semonin. Jejím základem jsou přírodní složky, a hlavně esenciální oleje. Jejich SOS chladivé kostky pod oči jsou zázrak, díky kterým zmizí otoky pod očima, kdy zrovna nemáte ideální ráno. Nyní pracujeme na tom, aby od září byla k dostání i u nás na klinice.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Obecně nevařím často, ale jaro a léto jsou moje oblíbená období, ráda trávím čas venku a na své zahradě a v tu dobu mě baví připravovat obědy či večeře pro rodinu a přátele právě tam. Je to pro mne relax. Baví mě zkoušet nové recepty, kdy kombinuji sezónní saláty s ovocem a griluji ryby a masa. Největší odměnou je pak pochvala od těch, kterým s láskou tato jídla připravuji. Při vaření však sázím na jednoduchost. Polévka z humra (Lobster soup) je moje sázka na jistotu, kdy vím, že určitě překvapím.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Moje podnikání je mým velkým koníčkem. Hodně času trávím v práci, a své kanceláři, ze které vidím na recepci kliniky. Je to pro mne uklidňující pocit, když vidím kliniku plnou spokojených lidí a pracovní ‘šrumec’.

Po práci je mým relaxem zahrada a práce na ní, péče o stromy, rostliny i obyčejné plevelení. Letos na jaře mě úplně nadchla úroda citronů na stromech, které mám přes zimu ve skleníku. Z pohybových aktivit je to pak kolo nebo procházky po okolí s mým psem Mylou.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

V minulém roce jsme dostavěli dvě nové a větší kliniky v Praze a Bratislavě. Byly to náročné projekty, práce s architekty, stavbaři, projektanty… Termíny, kolaudace, úřady, nesplněné termíny, opoždění stavby kvůli Covidu. Po kolaudaci jsem si říkala, že už nikdy nic stavět nebo renovovat nechci. Ale když fyzicky vidíte ty budovy, lidi v nich, jejich provoz… Je to jen sedm měsíců a já už mám zase pocit, že potřebuji budovat něco nového. Nenechalo to na sebe čekat, logickým krokem je Brno, kde už nyní opět jednám s architekty. Do čtyř let bychom zde chtěli mít nový komplex s klinikou. Zjistila jsem, že budovat mne baví.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Přiznám se, že nemám tolik času na filmy a kina. Ani nejsem seriálový typ v podobě HBO či Netflixu. Mám dokonce ještě DVD přehrávač a k němu pár oblíbených filmů, které slouží spíše jako nenáročný relax a které si pouštím dokola, protože si u nich odpočinu. Sex ve městě, Ďábel nosí Pradu nebo Zrodila se hvězda pak u mne nikdy nezklamou.