• Styl
  • Móda
  • Moře změn / Značka Prada oslavuje dobu post-covidovou na krásné sardinské pláži
Další článek
1 / 13

Moře změn / Značka Prada oslavuje dobu post-covidovou na krásné sardinské pláži

Souboj prezentací luxusních fashion brandů nyní podle módní jednotky magazínu Selected vede značka Prada. Představení pánské kolekce na jaro-léto 2022 v rudém tubusu, který nečekaně vyústí na bílé sardinské pláži, přináší nejenom radostné sdělení o přicházející době post-covidové, ale také má dostatečný glamour.

Advertisement

Po loňských virtuálních prezentacích řady značek či nedávné radikální show Balenciaga, kdy ranvej, ale i publikum místo modelů opanovaly počítačem generované klony, se může jevit, že budoucnost módy bude křemíková. Že vše spěje do odlidštěné dystopické budoucnosti. Ale není tomu tak. Naopak – značka Prada ve své nové pánské kolekci na jaro-léto 2022 (móda funguje o rok napřed) přináší moře a slunce, a vytáhla na běloskvoucí sardinské pláže. Poselství naděje do časů post-covidových přichází v pravý čas.

Kolekce vzešlá z kreativního partnerství vzývaného Rafa Simonse a Miucii Prady, někdejší divadelnice a členky Italské komunistické strany, později návrhářky a miliardářské dědičky, překvapuje, že pánské kraťasy jsou ještě kratší než obvykle. Také do popředí staví slušivé letní kloboučky, jež hudebním znalcům připomenou ‚madchesterskou‘ taneční scénu zkraje devadesátek, zde ovšem přetvarované do chic tvaru dvacátých let jednadvacátého století.

Dejme také body navíc za výběr lokace. Sardinie má nejen v Itálii reputaci třpytivého místa, na srpen se tam stěhuje celý Milán a rád bych milým čtenářům rovněž připomněl, že ty nejskvělejší pláže v Evropě se nalézají právě na tomto ostrově.

Kreativci z Prada jako lokaci zvolili oblast Capo Carbonara, jež se nenachází na severní glamourové Costa Smeralda, ale naopak v jižní cípu ostrova, poblíž letoviska Vilassimius. Cestu ve stopách značky Prady tam mohu jenom doporučit, ale vydejte se klidně až koncem října, kdy je tam pořád kolem pětadvaceti a nikde ani noha.