• Móda
  • Páteční pětka / Módní návrhář Antonín Soukup ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Módní návrhář Antonín Soukup ve víkendovém dotazníku

Svým jedinečným designem, který se ničemu nepodobal a nic nekopíroval, zčeřila značka LAFORMELA v roce 2011 vody české módní scény. Signifikantní styl oceňují nejen čeští zákazníci, brand se nabízí například i v zámoří a oblíbily si jej přední topmodelky a influencerky. Zakladatel a designér značky LAFORMELA Antonín Soukup v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová založili česko-slovenskou značku LAFORMELA v roce 2011. V roce 2015 získali ocenění Societé v New Yorku a cenu Czech Grand Design Award. O tři roky později je italská mutace Vogue vybrala do ročenky Vogue Talenta. Své kolekce pravidelně prezentují v Praze, ale také Miláně, Paříži, Budapešti či Malajsii. Dnes se značka věnuje tvorbě sezonních ready-to-wear kolekcí i mezioborovým kolaboracím.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Rád si udělám radost nákupem nejen pro sebe, ale i dárků pro mou partnerku od zahraničních návrhářů, designérů nebo českých umělců. Poslední věc, co jsem si koupil, jsou boty Isabel Marant. Jako značka jsme se téměř po čtyřech letech vrátili k výrobě mikin. Radost mi proto udělala naše nejnovější mikina, která je unisexová a má skvělou formu.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Ze zdravotních důvodů jsem se musel naučit jíst nutričně hodnotnější jídla. I proto jsem oprášil knihu naší klientky Jíme zdravě, podle které se snažím často vařit. Nejzajímavější jídlo, které rád připravuji, je salát z quinoy s pečenými batáty, brusinkami, chřestem a hořčičným dresinkem. Je to skvělý salát na zimu i na léto. Hodí se i jako příloha například k těžšímu masu – třeba teď v grilovací sezóně.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Nejvíce mě uklidní poslouchat prirodu nebo skvělou muziku. Hudba a zvuky mě vrací k sobě samotnému.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Jelikož jsem se přestěhoval na venkov za Prahu, tak se ve volném čase věnuji realizaci naší nové zahrady. Je to nekonečná inspirace spojená s fyzickým výdejem energie i skvělá očistná psychohygiena, protože při své práci se neustále pohybuji mezi lidmi.

5.

Který nedávno shlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Rád se vracím ke starým komediím a filmovým klasikám. Z těch nových mě v poslední době nejvíce zaujal snímek Saltburn. Člověk se u něj zasměje, trochu bojí, ale zamyslí se i nad svým psychickým stavem. Povedlo se mi tak vrátit do mládí a ztotožnit se s mladistvou nespoutaností.

 

Antonína můžete sledovat zde