• Styl
  • Móda
  • Missoni a Supreme / Se společnou kolekcí dvou prémiových značek dokráčíte pro stylové zlato
Další článek
1 / 4

Missoni a Supreme / Se společnou kolekcí dvou prémiových značek dokráčíte pro stylové zlato

Newyorská streetwearová prémiovka Supreme založená v polovině devadesátých let se žádných spoluprací s luxusními brandy rozhodně neštítí - ba právě naopak! Po Louis Vuitton, Comme des Garcons, Rimowa, ale třeba i výrobci klasického míšeňského porcelánu přichází na řadu „olympijská“ spolupráce s ikonickým italským domem Missoni.

Advertisement

Jestliže DNA značky Supreme tkví ve skateboardové subultuře (jakkoli se to dnes už zdá trochu postavené na hlavu), i dědictví Missoni se nalézá ve sportu. Spoluzakladatel značky Ottavio Missoni byl olympijským překážkovým běžcem a v roce 1948 se zúčastnil Olympiády v Londýně. Tam se také seznámil se svou budoucí ženou a spolupracovnicí Rositou. Pro svůj tým navrhoval rovněž teplákové soupravy s tehdy inovativními zipy.

Skateboarding debutoval jako olympijský sport na letošních hrách v Tokiu, takže spojení mezi brandy pro „olympijskou kolekci“ má jistý marketingový potenciál.
Pro italský módní dům typické abstraktní vzory nechybějí ani v módní spolupráci Missoni a Supreme. Mikiny s kapucí, hřejivé svetry a čepice, ale i bomber bundy jsou vyvedeny v řadě hranatých textur a odehrávají se pod taktovkou nového kreativního ředitele značky Alberta Caliriho.

Nevadí, pokud se nechystáte být budoucími olympioniky – s oděvy z této pestrobarevné kolaborace si nepochybně dokráčíte pro pomyslné stylové zlato…

Více o spolupráci zde