• Styl
  • Design
  • Mezi řádky / Designérky Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná mají stylové řešení, jak rozjasnit knihovnu
Další článek
1 / 17

Mezi řádky / Designérky Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná mají stylové řešení, jak rozjasnit knihovnu

Znalci potvrdí, že stačí drobnost, která posune jakýkoli artefakt mezi hvězdné. V případě stylového domova může jít i o takovou maličkost, jakou je zarážka na knihy. A pokud je tento miniprodukt kupříkladu od mladých oceňovaných designérek Kristýny Mikoláškové a Terezy Drobné, je jeho stylová velikost nesporná.

Advertisement

Designérky Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná se vloni blýskly se svou veselou kolekcí bytových doplňků nazvanou Scene Collection, kdy se dostaly mezi finalisty Czech Grand Design 2021 a získaly i další ceny. Nyní kolekci rozšiřují o sérii zarážek na knihy v nových limitovaných barvách. Kolekce ve svěžích jarních barvách se představí spolu se skleněnými vázami autorského dua v pražském Preciosa Flagship Store v instalaci navržené přímo pro tento prostor.

Úspěšná Scene Collection je pro obě designérky prvním společným projektem, a zdá se, že určitě ne tím posledním. Specifické designové zarážky na knihy byly milým detailem, který si vysloužil značnou pozornost. Nyní tedy přicházejí i v barvách žlutá, růžová a mint, jež jsou kombinovatelné se stávajícími odstíny kolekce.

Designérky Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná se vloni spojily pro kolekci bytových doplňků nazvanou Scene Collection... / foto: Anna Pleslová

Hlavním prvkem kolekce je série variabilních stolků, která tvoří kulisu fiktivního místa. Tuto scenérii dotváří skleněné vázy ve tvaru sloupů. Další součástí kolekce jsou pak zarážky na knihy a mísy, u nichž je signifikantní hra s měřítkem. 
„Při příležitosti představení nové barevné palety jsme se rozhodly dát prostor i skleněným objektům. Kulisy, které jsme pro tuto příležitost vytvořily, odrážejí celkový charakter celé kolekce,“ říká Kristýna Mikolášková. „Ačkoli kolekce měla být reakcí na dobu covidu, myšlenka útěku do snového světa je dnes bohužel stále aktuální, byť v jiném kontextu,“ dodává Tereza Drobná, jež současně pracuje v interním design týmu společnosti Preciosa.

A právě Preciosa Flagship Store v centru Prahy slouží nejen k prezentaci křišťálových svítidel od sklářských mistrů společnosti, ale i jako showreely talentovaných designérů. Vyjma kolekce Kristýny a Terezy tu natrefíte také na vybrané kousky od designérských talentů, jakým je třeba Lukáš Jabůrek či studia Dechem a Verrum.

Více o designérkách zdezde