Další článek
1 / 7

Luxusní elektronika / Apple a Hermès společně pátrají po zavazadlech

Po úspěšném launchi Apple Watch před šesti roky technologický gigant Apple a luxusní obr Hermès znovu spojili síly. Chytrý lokátor AirTag pomůže najít zavazadla, pokud se vám zapomenou třeba na druhé polokouli. S přesností na milimetry určí také pozici vašich klíčů zapadlých hluboko v gauči. V ručně vyráběném koženém obalu od značky Hermès je takový AirTag vyložená radost.

Advertisement

Můj oblíbený psavec o hezkých věcech Nick Foulkes pro Financial Times nabral na téma spolupráce Apple a Hermès rozhovor s kreativním šéfem Hermès Pierre-Alexisem Dumasem. Ten vzpomněl historku, která se udála na konci sedmdesátých let, tehdy mu bylo dvanáct. „V roce 1978 mě rodiče se sestrou vzali poprvé do Ameriky. Letěli jsme z Paříže společností Pan Am,“ vypráví Dumas, jenž patří k přímým potomkům zakladatele značky Thierry Hermèse. „V Miami jsme po dvouhodinovém čekání zjistili, že naše zavazadla skončila v Austrálii. A tak nás máma popadla do nejbližšího shopping mallu a od hlavy až k patě nás tam oblékla jako mladé Američany.“ 

Dumas radostně zůstal mladým Američanem po celý pobyt a zavazadla na ně čekala po návratu doma v Paříži. „Teď, po více než čtyřiceti letech, přicházíme se zařízením, jež by mi tenkrát hned ukázalo, kam naše kufry míří,“ dodává.

Lokátor AirTag byl jedním z nečekaných highlightů Apple konference Keynote z minulého týdne. Na té technologický obr tradičně představuje své nové produkty – jak víme, Keynote ale není jen obyčejná sešlost technologických nerdů, ale pro mnohé (alespoň v normálních časech bez lockdownů) spíš bohoslužba řízlá rockovým koncertem. Apple tu představil nové iPady, nový iMac a spoustu nových veselých barev. Estetická kooperace s Hermès se týká nejenom AirTagu, ale čítá i kolekci nových pásků Apple Watch Hermès a obal na iPhone 12 a iPhone 12 Pro v telecí kůži Barénia.

„Společnost Apple sdílí se společností Hermès poslání vytvářet co nejkvalitnější řemeslné produkty,“ promlouvá ke spolupráci COO Apple Jeff Williams. Ta se zrodila už v roce 2015, kdy společnosti dodaly na trh luxusní variaci na Apple Watch. Údajně ji „upekl“ Pierre-Alexis Dumas přímo s tehdejším kreativním géniem Applu Jonym Ivym, se kterým jej pojí letité přátelství. Z marketingového hlediska tenkrát šlo o jasný zásah do černého.

Zatím se zdá, že i lokátor AirTag bude v době postlockdownové pro Apple solidním prodejním artiklem a s puncem luxusní kustomizace od Hermès půjde o komerční vítězství.

K dalším tématům letošní spolupráce patří luxusní sportovní pásky Jumping z voděodolné tkaniny / foto: Hermès
Obal pro iPhone 12 a 12 Pro je z nejjemnější kůže Barénia / foto: Hermès