• Styl
  • Design
  • Devadesátky jsou zpátky / Nový CD přehrávač láká hudbymilovnou generaci Z na nostalgii
Další článek
1 / 6

Devadesátky jsou zpátky / Nový CD přehrávač láká hudbymilovnou generaci Z na nostalgii

Nástupem streamovacích služeb se z našich aut, domácností a počítačů rychle vytratily přehrávače audio CD. Ale máme dobrou zprávu: CD jsou už dostatečně starou technologií na to, aby zažehly malý revival u generace Z a pozdních mileniálů. Právě na takový trh pravděpodobně cílí značka NINM Labs se svým vymazleným přenosným přehrávačem cédéček.

Advertisement

Zařízení s ne příliš sexy názvem Long Time No See Bluetooth 5.0 CD Player od NINM Labs původně začalo kampaní na Kickstarteru. Ta se ukázala jako úspěšná a nyní míří do výroby.
Přehrávač je vybaven konektorem pro sluchátka (jak pro „staré dobré“ potěšení z poslechu po kabelu, tak i s pomocí připojení Bluetooth 5.0). To se vám bude hodit, pokud toužíte úmyslně si zhoršit kvalitu zvuku z CD přenosem do bezdrátového reproduktoru nebo do páru sluchátek Bluetooth.

V rámci nostalgie je design přístroje klíčovým. Krabicový tvar připomíná pouzdra na CD a využití průhledného plastu je jasným odkazem na gadgety z konce devadesátek. Zapadá tak do trendu technického designu, který momentálně propagují cool značky jako kupříkladu Nothing od švédského Číňana Carla Peie.

Zařízení je vybaveno magnetickou zadní stranou, která umožňuje snadné připevnění na ledničku nebo jakýkoli jiný kovový povrch v domácnosti.

Přehrávač je k dispozici v šedé nebo modré barvě, napájí jej dvě baterie typu AA, což je detail, který patrně nepotěší audio puristy, ale umožňuje uživatelům dobíjet NiCM akumulátory prostřednictvím portu micro USB.