• Styl
  • Móda
  • Denim na míru / Džíny během svého cyklu umí úplně proměnit vzhled, říká krejčí Oleksandr Popov
Další článek
1 / 3

Denim na míru / Džíny během svého cyklu umí úplně proměnit vzhled, říká krejčí Oleksandr Popov

Oleksandr Popov se krejčovinou živí bezmála třicet let, ale až v zakázkové výrobě denimu v sobě objevil skutečné profesní zalíbení. Luxusní džíny se poznají podle takzvaného selvedge zakončení, které je patrné při jejich ohrnutí u chodidel a dokládá, že kalhoty pocházejí z ručního tkalcovského stavu. Pro stylotvorné osobnosti je právě selvedge zakončení obdobně důležité jako ručně obšité knoflíky či monogram. Právě v Alexově vršovickém studiu High Cuff obdržíte u svých džínů záruku nejvyšší kvality a navíc získáte oděvní artefakt, který tu bude s vámi nadlouho.

Advertisement

Zpočátku jsem šil… různé věci od prádla až po svatební šaty. Ale jednoho dne ke mně zavítal pán s kusem denimu a chtěl po mně ušít džíny. Během šití se exponovaná místa odírala a vznikal fade. Jako by látka měla dvě vrstvy barev. A to mě zaujalo, stejně tak jako i tento materiál. Cestou domů v metru jsem hned googloval, kde se dá koupit látka. V hlavě se začal rýsovat plán o založení vlastní značky a výroby denimu. Od té chvíli se u mě zrodila naprostá posedlost.

Denim miluji pro… jeho nenáročnost. Nejen pro muže je to ideál. Neřešit žádné problémy s oblékáním. Jedny džíny během svého cyklu dokážou proměnit několikrát vzhled, a tak má člověk pocit, že má několikery úplně jiné kalhoty. Není nutná skoro žádná údržba, jsou univerzální a hlavně mají poměrně dlouhou životnost.

První nákup denimu jsem… uskutečnil v roce 2017, vzpomínám na to úplně přesně. Za měsíc jsem měl své první odolné džíny. Záhy jsem ale pochopil, že zatímco výroba tak složitá není, je nutné mít desítky různých přístrojů, a to už je finančně velmi náročné. Pátrám neustále po strojích z druhé ruky, sbírám je, měním a neustále vylepšuji. Je to takový nekonečný koloběh.

Mými hrdiny jsou… můj táta, který je inženýrem a je nesmírně kreativní, a taky máma, která taky dělá krejčovské řemeslo a je nesmírně puntičkářská. Od obou jsem zdědil to nejlepší. Z denimových značek mám rád TCB a Freewheelers & Co.

Nejbizarnější jídlo, které jsem kdy jedl… jsou asi cvrčci a bylo to nic moc. Jinak jsem všežravec.

Mou první vzpomínkou v životě je… dovolená ve vesnici, ve které jsem se narodil. Slepice, krávy, ovce. Les, řeka, step, která se mění v poušť, jižní Ural. Rodiče se odstěhovali na Ukrajinu, když mi byly asi dva roky. Do dědiny jsme pak jezdívali na dovolenou.

Jednou z nejdůležitějších věcí pro mě je… asi jako u každého muže: uspokojit své ego. V mém případě je to sen o fabrice na džíny. Tahle práce mě naplňuje morálně i finančně, konečně cítím, že dělám, co mě baví. A jak se dívám, klienti jsou taky spokojení. Známka, že to dělám dobře.