• Styl
  • Móda
  • Boty na Mars / Přichází značka MSCHF s novým fashion trendem roku 2023?
Další článek
1 / 10

Boty na Mars / Přichází značka MSCHF s novým fashion trendem roku 2023?

Malý robotí komiskový kluk Astro Boy má obrovskou sílu, k tomu značně vyvinutý smysl pro spravedlnost a díky svým červeným botám navíc umí létat. Obdobnou obuv, jako má tato kultovní postavička z japonských manga, nyní uvádí do prodeje newyorská značka MSCHF. Létat sice boty neumějí, ale zato dokážou strhnout na sebe pozornost.

Advertisement

Brand MSCHF, jak již název napovídá (MSCH je zkratkou pro Mischief, tedy „lumpárny“), je značkou, která se nebojí originality. Už předešlý vstup brandu do oblasti obuvi v podobě crazy modelu AC.1 prokázal, že MSCHF má na to stát se kultovním.

Předešlý model AC.1 připomínal vzhledem lyžařské přeskáče, nebo zdravotnickou obuv a svou užitnou funkcí a pohodlím tenisky... / foto: archiv

Jejich nová obuv, která prozatím nemá jméno, ale fotky přednedávnem utekly na internet, má ovšem ambice vše překonat.

Boty (ne tak) vzdáleně připomínají obuv trpaslíků, anebo, jak již fashionisté zhusta debatují, obuv komiksové postavičky Astro Boy. Kreslený kluk od slavného umělce žárnu manga Osamu Tezuky právě v těchto botkách vzlétává k oblakům a zachraňuje svět. A to již od padesátých let, kdy poprvé zamířil ke svým čtenářům.

Značka MSCHF nyní tuto obuv přetvořila v realitu. Podle informací na jejich webu (který působí podobně originálně jako boty samotné) se do prodeje dostanou 17. února. Pospěšte s objednávkou, protože je možné, že brzy nebudou – vzpomínáte přece na horečku, která svého času uchvátila svět v podobě obuvi značky Crocs?

Více o obuvi zde