• Radosti
  • Zdraví
  • Prémiové sportování / Dejte do toho vše. Se skejtem od YSL nebo s kolem od Louis Vuitton
Další článek
1 / 12

Prémiové sportování / Dejte do toho vše. Se skejtem od YSL nebo s kolem od Louis Vuitton

Tato sportovní náčiní neslouží jen svému účelu, ale kvůli svým rodokmenům platí doslova za objekty touhy. Jsou ručně vytvořeny z prvotřídních materiálů prémiovými znalci řemesla a vaše sportování bezpochyby posunou na úplně jiný level.

Advertisement

V minulém desetiletí luxusní značky proměnily svět sportovního odívání. Anebo to bylo přesně naopak? Na každý pád, sportovní tenisky nebo teplákové kalhoty dnes patří do kolekce každého prémiového oděvního domu. Athleisure mocně pronikl do formálního světa odívání. Luxusní giganti nyní rozvíjejí své doplňkové produkty, bylo jen otázkou času, kdy se více zaostří i na svět sportovního náčiní. A je to tu.

Skateboard od YSL
V otázce, zda longboard, či tradiční street skate, mám zcela jasno. Přirozeně druhá možnost je jediná správná. Mám ovšem i pochopení, pokud vás obyčejný skateboard již třeba začíná nudit. V Saint Laurent polili tradiční skate živou vodou, kdy vytvořili jeho überluxusní variaci tvořenou z 90 procent z ušlechtilého dřeva a z 10 procent ze zlatých listů.
Více zde

Kolo od Louis Vuitton
Luxusní království Louis Vuitton se k produkci městského kola spojilo s jiným francouzským prémiovým těžkotonážníkem, a to cyklistickou značkou Tamboite Paris založenou v roce 1912. Ručně vyráběný model vychází z klasické produkce Tamboite Paris, estéty z Louis Vuitton je ovšem vylepšený o řadu drobností. Staromilce potěší kupříkladu dřevěné blatníky a rukojeti, naopak zpátky do jednadvacátého století nás přenese zabudovaný tracker, LED světlomety nebo korekční podložka pod sedlem. Pokud je váš vztah k městské cyklistice pořád spíše ambivalentní, třeba vás tato krása na dvou kolech (s nezbytným monogramem všude) nakonec přesvědčí.

Nosič na basketbalový míč od Prada
Na doplňky od Prada je vždycky spolehnutí. Řadí se k nim také řemenový držák na basketbalový míč vyrobený z nylonu. Což je mimochodem oblíbený sportovní materiál, jenž italský premiant Prada vnesl do světa luxusu jako jeden z prvních. Kabelky z nylonu od Prada svého času patřily do výbavy každé celebrity a každé správné socialitky a – mimochodem – v Prada nyní prokazují, jak jsou na tepu doby, protože je vyrábějí z recyklovaného nylonu.
Více zde

Kolečkové brusle od Hermès
O současném oživeném trendu oldschool kolečkových bruslí se určitě rozepíšeme v samostatném článku, protože všichni je potřebujeme, to je jasné. Prozatím upozorňuji na výstavní kousek z dílny Hermès, jenž vlastně spojuje odnímatelnou část s kolečky a kotníkové sneakers. Pokud se právě nenalézáte na losangeleském Strandu, nevadí, takový výjezd po Letenském parku v Praze jistě také vystačí.