• Radosti
  • Cestování
  • Porschem po Alpách / Proč vyrazit na setkání milovníků Porsche 911
Další článek
1 / 7

Porschem po Alpách / Proč vyrazit na setkání milovníků Porsche 911

V první polovině září v tyrolském údolí Stubai vypukne tradiční setkání příznivců legendárních vozů Porsche 911. Pořadatele a majitele pětihvězdičkového spa hotelu Relais & Châteaux Jagdhof v jedné osobě Armina Pfurtschellera jsme se zeptali, jak se dostal k zálibě o ikonickou 'devětsetjedenáctku' a proč bychom si touto týdenní akcí měli prodloužit léto.

Advertisement

Jako hoteliér má většinou málo času, a když ho má, tak tehdy, kdy jeho přátelé čas nemají. Vyrazit na jízdu s přáteli, které vlastní vozy Porsche, se mu dlouhou dobu nedařilo. A tak si Armin Pfurtscheller vymyslel oficiální setkání fanoušků vozů Porsche přímo ve svém hotelu nacházejícím se ve známém údolí Stubai.
„U nás ve Stubai se nabízejí přímo fantastické štreky, takže nápad se okamžitě chytil,“ směje se. Letos se setkání majitelů vozů Porsche, kteří nastartují opět motory a budou je prohánět na horských silnicích v rakouských Alpách, odehraje již pojedenácté.

Pokud jste majiteli porsche, bod pro vás, ale pokud (zatím) ne, můžete do Arminova hotelu Jagdhof přijet i tak, a vyjma sledování aut si užít tamější lázeňskou nabídku, ale i vysokou gastronomii v podání šéfkuchaře s oceněním čtyř čepic podle Gault & Millaua.

„Model 911 mě fascinoval už v dětství – moje sbírka automodelů sestávala hlavně z porschí,“ vyznává se k lásce k vozům Armin. „Filozofie, která za konstrukcí těchto vozů je a stejně tak jako jejich vývoj, je prostě neuvěřitelný. A jezdit porschem mě nesmírně baví. Nejkrásnější je, to u nás miluje i celá rodina,“ raduje se, ke svému koníčku dokázal strhnou i svoje nejbližší.

Pro účastníky jízdy Armin Pfurtscheller připravil týdenní itinerář zahrnující ty nejkrásnější panoramatické alpské silnice a průsmyky v Tyrolsku, Jižním Tyrolsku a Horním Bavorsku. Součástí je například výjezd po staré brennerské cestě až do Brixenu, výlet ke známým horským pastvinám Eng Alm, anebo průjezd ledovcovými příjezdovými silnicemi. „Adrenalin pur!“ komentuje to Armin. A dodává: „Nejlepší na všem ale stejně je, že po uplynulých měsících v lockdownu můžeme konečně strávit pohodové chvíle ve společnosti přátel.“
Akce se odehraje ve dnech 12. – 19. září, více o akci a balíčcích ubytování v pětihvězdičkovém spa hotelu Relais & Châteaux Jagdhof zde