Další článek
1 / 15

Páteční pětka / Restauratér Michael Tretter ve víkendovém dotazníku

Michael Tretter je nezaměnitelnou postavou pražské barové scény, kterou zejména se svým erbovním podnikem Tretter’s New York Bar pomohl po revoluci vytvořit. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Jeho podnik Tretter’s New York Bar patří už desítky let mezi oblíbené cíle milovníků koktejlů. Michael Tretter svou podnikatelskou misi ale rozvedl i do výroby dnes již obdobně proslulých zeleninových chipsů. Obzvláště činným je i v letošním roce, kdy nejprve stál za znovuvzkříšením Amerického baru v pražském Obecním domě, který se od nynějška jmenuje Tretter’s American Bar – málo se ví, že tento prostor dříve otvíraný jen pro výjimečné okamžiky a s lidovými obrazy Mikoláše Alše patří mezi deset nejstarších barů v Evropě. Dalším jeho letošním počinem je trendy Café by Tretter’s na pražském Smíchově, které hostům u stolů s bílými ubrusy nabízí ranní kávu i večerní drink.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Budu upřímný. Nové produkty mi radost úplně nedávají, spíše mne mile překvapí. Tím, co si mne získalo, je ingredience – růžová, horká čokoláda, kterou budeme servírovat hostům v naší nově otevřené kavárně Café by Tretter’s.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vzhledem k tomu, že sám vychovávám syna, tak jsem se musel naučit přizpůsobit situaci a možnosti dostupných surovin. Zřejmě ovládám tedy asi 168 různých receptů na těstoviny. Ale toužím se naučit upéct dobrý domácí chléb, který nabízí svým hostům Bistro Vindobona.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Odpovím velmi jednoduše a romanticky – je to láska.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Vzhledem k tomu, že podnikám pětadvacet let, tak jsem se nikdy nenaučil najít balanc mezi intenzivním pracovním nasazením a odpočinkem. Což se povedlo až nyní. Tedy mou nově objevenou a osvojenou činností je odpočinek. Myslím, že se najdou dny, kdy v této činnosti opravdu vynikám.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Nejsem typ chlapa, který doporučuje obecně cokoli. Shlédnutí filmu je emociální záležitostí. Já osobně si užívám tu příležitost mít vedle sebe osobu, která sdílí nadšení z děje. Nikdy nepohrdnu filmem Dobrý ročník s Russell Crowem, nebo původní verzí Aféra Thomase Crowna se Steve McQueenem.

Michaela můžete sledovat zde, zdetady