Další článek
1 / 29

Páteční pětka / Pilot René Kuboš ve víkendovém dotazníku

Bývalý rozhlasový a televizní moderátor René Kuboš dnes zastává pozici kapitána pro leteckou společnost, která nabízí privátní lety pro klienty z celé Evropy. Každý týden se podívá nejen do několika měst, ale i zemí a časových pásem. O to raději se ale vrací do nového domu v Třinci za partnerkou a patnáctiměsíční dcerou. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Když v šestnácti letech letěl poprvé s větroněm, umínil si, že se jednou stane pilotem. Cesta do kokpitu letadla však nebyla přímá a okamžitá. Mezitím jeho hlas zněl z rozhlasové stanice rádia Kiss Morava nebo z České televize a moderoval také módní přehlídky, plesy a kulturní akce. Několik let působil na manažerských pozicích v módních firmách v Praze. Tehdy se rozhodl získat licenci dopravního pilota, což se mu po téměř čtyřech letech opravdu povedlo.

René vykonává pozici kapitána pro leteckou společnost, která nabízí privátní lety pro klienty z celé Evropy. „Práce pilota mě neskutečně baví a bez toho by to dělat nešlo,“ říká. / foto: archiv

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Možná vám to přijde netradiční, ale plašič na kuny. (smích) Nedávno jsem přišel na to, že se v našem ‘příjemně vyhřátém garážovém střešním apartmá’ zalíbilo dvěma kunám, které se tam dostaly přes větrací mřížku. Je to tvrdý a nelítostný boj, tak uvidíme, zda-li je to vyžene z podnájmu, který mají u nás zdarma.


2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Díky mému povolání pilota je cestování po Evropě a tím i ochutnávání lokálních kuchyní příjemným zpestřením a inspirací, kterou rád využívám doma. Kuchař musí za jídlem cestovat, aby se naučil to, co potřebuje umět. To, co jsem se naučil já, je používání kvalitních surovin, voňavých bylinek a jednoduchost chutí. Rád se ptám místních kuchařů na postupy. Troufnu si tedy říct, že díky Itálii umím obstojně uvařit spaghetti alla carbonara, ve Španělsku jsem odkoukal krevety s chilli, česnekem a bazalkou a z Ukrajiny jsem si přivezl recept na autentický boršč.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Bude to znít jako klišé, ale je to moje práce. Pohled shora nikdy neomrzí. Vždy mě ohromí východ i západ slunce, díky kterému často zapomínám na nešvary, které nás provází na zemi. Je to pro mne snad ten největší duševní relax, jaký si dokážu představit. Samozřejmě mi dělá velkou radost naše patnáctiměsíční dcera Amálie, která má tak čistou duši, že ten klid přenáší i na mě.


4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Přiznám se, že moc volného času na nové činnosti nemám, ale před rokem jsem si udělal zelenou kartu na golf, který bych se rád naučil hrát tak, abych nemusel tahat náhradní dog leg jen s náhradními míčky. (smích) Jinak partnerka mi dala k Vánocům poukaz na kurz potápění, takže snad si osvojím i tuto činnost.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Nedávno jsem po dlouhé době viděl oscarový film Miloše Formana z roku 1975 Přelet nad kukaččím hnízdem v hlavní roli s Jackem Nicholsonem. Také bych určitě doporučil skvělý seriál La Casa de Papel (česky Papírový dům) na Netflixu.

Více o Reném zde