• Radosti
  • Cestování
  • Páteční pětka / Influencer Martin Carev ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 16

Páteční pětka / Influencer Martin Carev ve víkendovém dotazníku

Jmenuju se Martin, to je nejen název jeho YouTube kanálu, ale i knihy, kde se s čtenáři dělí o své zážitky z cest. Právě díky vlogu se už na střední škole stal finančně nezávislým. Dnes ho na Instagramu sleduje více než půl milionu fanoušků. Tím se Martin Carev řadí mezi nesledovanější lidi u nás a časopis Forbes jej před několika roky zařadil do své Top20 nejvlivnějších českých influencerů. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Jako malý chtěl být právníkem, dnes se však živí jako model, zpěvák a především cestovatel. Nákladní tatrou projel Jižní Ameriku i část Afriky, Etiopii, vylezl na Machu Picchu, byl v Indii a dokonce dobyl i Antarktidu. Současně je ambasadorem soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, která už posledního srpna tradičně ovládne prostory Pražského hradu.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Koupil jsem si domů žárovku se silně oranžovým světlem. Četl jsem spoustu článků a studií, které ukazují, že pokud se člověk před spaním vystavuje oranžovému nebo červeném světlu, tak se mu lépe usíná a spí. Myslel jsem si přitom, že už jsem doma měl celkem teplé světlo, ale teď jsem si koupil opravdu silně oranžovou žárovku, a oproti ní jsou klasické žárovky jako studená světla v nemocnici.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Krtkův dort, který jsem se naučil proto, že mi odmala hrozně chutná. Běžně si připravují spíš jednoduchá a zdravá jídla jako losos, tuňák nebo kuře, které dám jen na pekáč do trouby. Jako přílohu si zpravidla dávám rýži a trochu zeleniny.

3

Co vám přináší klid v duši?

Příroda a sport. Když už jsem mluvil o tom spánku, tak v přírodě pod stanem se mi spí úplně nejlíp. Stejně tak dobře spím, když si dám během dne pořádně do těla. Letos jsem začal hrát aktivně tenis a nemůžu se toho nabažit.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Tohle léto jsem se naučil pokládat parkety. Původní podlaha v mém bytě byla už dlouho za zenitem, a tak jsem se rozhodl pro refresh, a protože jsem nikdy předtím podlahu nepokládal, bral jsem to jako výzvu a možnost se přiučit novému řemeslu. Pokládání dopadlo úspěšně, ale byla to taková řehole, že mi to asi jednou stačilo.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Když už jsem zmiňoval svou vášeň pro tenis, tak před pár měsíci vyšla na Netflixu nová řada seriálu Break Point sledující osudy profesionálních hráčů tenisu. Je to opravdu zajímavá sonda do jejich životů a myslím si, že osloví i ty, kteří tenis běžně nesledují.

Martina můžete sledovat zde