Další článek
1 / 16

Harrods a Prada / Proč se vydat do Londýna na sladkou tečku

Pop-up kavárna, kterou na jeden rok minulý týden zprovoznila v ikonickém londýnském obchodním centru Harrods prémiová značka Prada, je novou, nenápadnou atrakcí britské metropole. V mátové zeleni sladěném Prada Caffè se na chvíli octnete jako ve snovém světě z retrofilmů Wese Andersona.

Advertisement

V obřím obchodním domě Harrods v londýnské Knightsbridge se nikdy neobávali rozmarných výstřelků a projevů luxusu. V minulosti tu například prémiové dámské lodičky vykládané diamanty střežila živá kobra. Ostatně, „zverimex“ k Harrods patřil odnepaměti, šlo zde zakoupit lvy, aligátory a bývalý americký prezident Ronald Reagan si zde údajně pořídil slůně. S nabídkou živé zvěře skončili až v roce 2014. Menší pikantností je i fakt, že když tu v předminulém století jako jedni z prvních na světě instalovali jezdící eskalátory, vytřeštěným zákazníkům „po výkonu“ servírovali na uklidněnou sklenku brandy.
Existuje snad vhodnější prostředí pro vysoce stylové a mírně excentrické prostředí pro novou kavárnu Prada Caffè, kde vše – od oblečení obsluhy až po sáčky s cukrem – navrhla italská značka, a kde skoro všechno je sladěno do charakteristické barvy brandu – mátově zelené?

Celý prostor je navržen jako vysoce stylizovaná cukrárna z padesátých let. Vše od stěn a stropů, sametových pohovek a křesel je vyladěno v mint barvě značky, kterou doplňuje černobílá kostkovaná podlaha evokující historický butik Prada na Corso Vittorio Emanuele II v Miláně. Zákusky vystavené ve velkém pultě připomínají spíše drahokamy, za pultem jsou ve skleněných dózách vyrovnány čokolády a bonbony značky Prada.

Vyjma zákusků můžete při návštěvě Londýna do Prada Caffè zavítat i na malý oběd, na menu zde mají lehká italská jídla, jako je burrata s cuketou scapece a bylinkami, nebo špagety s rajčaty datterino, stracciatellou a bazalkou, vše se podává na modrých talířích s logem Prada a konzumuje příbory Prada. Zaskočit sem lze i na tradiční odpolední aperitivo a v nejbližích dnech chystají zprovoznit i überstylový zmrzlinový stánek, který slibuje nejlepší gelato široko daleko.

Prada Caffè v přízemí londýnského obchodního domu Harrods otevřeli koncem minulého měsíce jako pop-up (činnost má ukončit v lednu příštího roku), více na prada.com.