• Radosti
  • Cestování
  • The Olde Bell Inn / Téměř tisíc let starý hotel zve k pohádkové návštěvě
Další článek
1 / 14

The Olde Bell Inn / Téměř tisíc let starý hotel zve k pohádkové návštěvě

Pokud si chcete zpestřit svůj pobyt v Londýně, vypravte se na přespání do nedaleké malebné vesnice Hurley, která skýtá všechny správné stereotypy o anglickém venkově. Mají tu dva poctivé puby, samozřejmě s krbem, farnost, kriketový klub a k ubytování krásný staroanglický hotel. Ale ne tak ledajaký hotel. The Olde Bell Inn, neboli „Starý zvon“ je údajně nejstarším ubytováním svého druhu na světě.

Malebná vesnice Hurley leží na Temži, a tak poskytuje i výtečné rekreační možnosti. Pokud máte trochu času, půjčte si kolo a vydejte se na průzkum podél romantických zákoutí řeky. Nebudete sice zdaleka sami, koho totéž napadlo, ale i tak zažijete něco nezapomenutelného. Recitace Shakespeara během šlapání je dobrovolná.
Není náhodou, že zdejší prostředí inspirovalo dlouhou řadu romanopisců. A blízkost nedalekých filmových studií Pinewood způsobila, že Hurley se stalo i oblíbenou destinací filmových hvězd. Zastavovala se tu Greta Garbo, k pravidelným návštěvníkům se řadila Liz Taylor s Richardem Burtonem.

Ti všichni k ubytování volili jedinou možnost v Hurley, a to The Olde Bell Inn. Luxusní hotýlek s venkovským pubem a restaurací servírující anglická jídla v biokvalitě nabízí ubytování v jedenácti prémiově vybavených pokojích.
Hotel má pestrou historii. Založen byl v roce 1135, to z něj činí údajně nejstarší hotel na světě. Místo původně sloužilo poutníkům Řádu svatého Benedikta, v sedmnáctém století se tu částečně plánovala Slavná revoluce, která vedla ke svržení krále Jakuba II. Zaparkujte před jeho branami svůj nablýskaný vintage car a račte vstoupit…

ZALOŽENO: roku 1135
KDE: ve starobylé anglické vesnici Hurley v hrabství Berkshire. Až se autem vymotáte na kraj Londýna, jste tam za půl hoďky.
VYBAVENÍ: luxusních jedenáct pokojů se vším, co se očekává, restaurace s místními specialitami v bio kvalitě, lounge se starobylým krbem a deskovými hrami. Typickou „vůni“ staroanglických sídel získáváte jako bonus navíc…
JAK SE TAM DOSTAT: autem – z Londýna po dálnici M4 (nebo z letiště London Heathrow je to 30 kilometrů)
vlakem – z nádraží London Paddington (zastávka Maidenhead, vlaky každých 40 minut)
CENY: od 109 liber za double room
více o ubytování zde