• Radosti
  • Cestování
  • The Olde Bell Inn / Téměř tisíc let starý hotel zve k pohádkové návštěvě
Další článek
1 / 14

The Olde Bell Inn / Téměř tisíc let starý hotel zve k pohádkové návštěvě

Pokud si chcete zpestřit svůj pobyt v Londýně, vypravte se na přespání do nedaleké malebné vesnice Hurley, která skýtá všechny správné stereotypy o anglickém venkově. Mají tu dva poctivé puby, samozřejmě s krbem, farnost, kriketový klub a k ubytování krásný staroanglický hotel. Ale ne tak ledajaký hotel. The Olde Bell Inn, neboli „Starý zvon“ je údajně nejstarším ubytováním svého druhu na světě.

Advertisement

Malebná vesnice Hurley leží na Temži, a tak poskytuje i výtečné rekreační možnosti. Pokud máte trochu času, půjčte si kolo a vydejte se na průzkum podél romantických zákoutí řeky. Nebudete sice zdaleka sami, koho totéž napadlo, ale i tak zažijete něco nezapomenutelného. Recitace Shakespeara během šlapání je dobrovolná.
Není náhodou, že zdejší prostředí inspirovalo dlouhou řadu romanopisců. A blízkost nedalekých filmových studií Pinewood způsobila, že Hurley se stalo i oblíbenou destinací filmových hvězd. Zastavovala se tu Greta Garbo, k pravidelným návštěvníkům se řadila Liz Taylor s Richardem Burtonem.

Ti všichni k ubytování volili jedinou možnost v Hurley, a to The Olde Bell Inn. Luxusní hotýlek s venkovským pubem a restaurací servírující anglická jídla v biokvalitě nabízí ubytování v jedenácti prémiově vybavených pokojích.
Hotel má pestrou historii. Založen byl v roce 1135, to z něj činí údajně nejstarší hotel na světě. Místo původně sloužilo poutníkům Řádu svatého Benedikta, v sedmnáctém století se tu částečně plánovala Slavná revoluce, která vedla ke svržení krále Jakuba II. Zaparkujte před jeho branami svůj nablýskaný vintage car a račte vstoupit…

ZALOŽENO: roku 1135
KDE: ve starobylé anglické vesnici Hurley v hrabství Berkshire. Až se autem vymotáte na kraj Londýna, jste tam za půl hoďky.
VYBAVENÍ: luxusních jedenáct pokojů se vším, co se očekává, restaurace s místními specialitami v bio kvalitě, lounge se starobylým krbem a deskovými hrami. Typickou „vůni“ staroanglických sídel získáváte jako bonus navíc…
JAK SE TAM DOSTAT: autem – z Londýna po dálnici M4 (nebo z letiště London Heathrow je to 30 kilometrů)
vlakem – z nádraží London Paddington (zastávka Maidenhead, vlaky každých 40 minut)
CENY: od 109 liber za double room
více o ubytování zde