Další článek
1 / 6

BMW Alpina XB7 / Rychle. Zběsile. Ve stylu

Německá značka Alpina Burkard Bovensiepen GmbH & Co. KG je slovutným úpravcem modelů BMW, s mnichovskou automobilkou spolupracuje již od poloviny šedesátých let a společně dosáhly na fůru významných sportovních úspěchů. Letos si v Alpině „konečně“ povšimli i největšího bmw ze současného line-upu, jímž je obrovité esúvéčko X7. Zrodilo se XB7…

Advertisement

Tento vůz můžeme naprosto klidně označit za skutečné silniční monstrum – a slůvko monstrum je tu jednoznačně komplimentem. Koneckonců, se svými rozměry, se svým výkonem přes 600 koní a zrychlením na stovku za 4, 2 vteřiny (pak chvatně pokračuje až na 290 km/h) jiný výraz ani není na místě.

Tuningoví specialisté z Alpiny se opravdu vyřádili a už tak vyladěné auto posunuli ještě o krok blíž k dokonalosti. Interiér kabiny (může být sedmimístná nebo šestimístná) standardně tvoří exkluzivní kůže Merino, za doplatek získáte i čalounění z hebké kůže Lavalino.

Pro Alpinu jsou charakteristické kontrastní švy v zelené a modré s dřevěnými lamely. Výběr kompozice interiéru je ale jen na vás: lemování, stehování, výšivky a reliéfy, to vše volíte podle vlastního přání. Jak moc jsou důležité detaily si uvědomíte při pohledu třeba na osvětlené prahy dveří a označení modelu.

Stranou zájmy specialistů z Alpiny nezůstal ani exteriér. Model XB7 standardně jezdí na 21palcových kolech Alpina Dynamic, lze zvolit ale i 23palcová kovaná slitinová kola v ikonickém paprskovém tvaru Alpina Classic 20.

A co motor? Model XB7 pohání benzínová V8 o obsahu 4,4 litru s výkonem 457 kW (621HP). Přeplňovaný dvěma turbodmychadly podává imponující výkon 800 km maximálního točivého momentu. Je k dispozici v širokém intervalu mezi 2 000 a 5 000 ot. /min. O rychlosti jsme se již zmiňovali – mimochodem o tom, že XB7 patří mezi nejrychlejší SUV na světě určitě není pochyb.
Objednávky na nové XB7 nyní shromažďuje zástupce Alpiny u nás, společnost Invelt. První vozy k nám mají dorazit na začátku prosince.