• Luxury living
  • Designové doplňky
  • Udržitelný nábytek pro každý den / Jak spojit britský designový rodokmen se sexy řemeslným zpracováním po italsku
Další článek
1 / 11

Udržitelný nábytek pro každý den / Jak spojit britský designový rodokmen se sexy řemeslným zpracováním po italsku

Everyday Life se nazývá společná kolekce, kde spojily síly dva nečekaní „heavyweights“, a to módní návrhář (a britský národní poklad) Paul Smith a spolek prémiových italských nábytkářských značek sdružený pod hlavičkou Boffi / DePadova. Kolekce čalouněného nábytku si odbyla premiéru na nedávném Salone del Mobile 2022 a sestává z elegantních pohovek, křesel, pufů, stolků, lavic, ale i doplňků do domácnosti, jako jsou deky či podnosy.

Advertisement

Paul Smith je v známým milovníkem barev (a taky pro něj typických proužků), a to se projevuje i v jeho nečekaném designérském výletě do světa nábytku. Zemité odstíny ecru a cihlově červené se potkávají s odvážnějšími odstíny „paví“ zeleně a syté půlnoční modři, a samozřejmě také se Smithovou „tradiční“ limetkově zelenou.

Název celé kolekce zní Everyday Life a vychází z designérova pracovního hesla „Inspiraci hledej všude“. Stejně jako v případě oblečení s visačkou Paul Smith se i zde lze spolehnout na využití pohodlného, decentního designu, luxusních materiálů a hravých detailů.

Co se týká látek, značný důraz se klade na udržitelnost. Hlavními materiály jsou konopí, kapok (hypoalergenní a izolační), recyklované peří, tmavý dub, kůže a mramor.
Návrhář ke spolupráci vystřelil kompliment: „Mám naprostý respekt k firmě DePadova a její historii, z níž vzešla řada mých oblíbenců ze světa designu. Obdivuji nekompromisní kvalitu a funkční estetiku výrobků.“

Více o kolekci zde