Další článek
1 / 12

Svatební dary / Superhebké povlečení, které vydrží nejméně tolik, co pevné manželství 

Společná cesta životem si zaslouží nadčasové průvodce. Pokud si nevíte rady s výběrem, naším tipem je kolekce povlečení a froté české značky Lejaan. Mají minimalistický unisex design, jsou vyráběné v duchu udržitelnosti a novomanželé si v nich užijí každý večer i ráno jako ve vysněném pětihvězdičkovém hotelu. Díky funkčním detailům a kvalitě materiálu vydrží takový svatební dar minimálně tolik, co pevný manželský svazek. 

Advertisement

Česká značka povlečenía bytového textilu Lejaan si za svou poměrně krátkou existenci již vydobyla solidní reputaci. Není divu, prémiové ložní prádlo s visačkou Lejaan (název je odvozen od křestních jmen jejích tří zakladatelů) se pyšní mimořádnou hebkostí a výjimečnou prodyšností.

Důvodem je složení, které tvoří kombinace tradiční bavlny s vláknem lyocell. TENCEL™ Lyocell je revoluční materiál. Je mimořádně příjemný a vhodný i pro citlivou pokožku. Na začátku produkce se skví eukalyptové dřevo, z jehož úlomků se dále vyrobí celulóza. Ta v sofistikovaném procesu postupně dostane podobu vláken spřádaných do příze a nakonec hustě tkaných do látky. 

Dřevo pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů a i celý výrobní proces staví na energii z obnovitelných zdrojů. Vlákna jsou 100% biologicky odbouratelná, takže už od první třísky až po výsledné povlečení jsou šetrná k životnímu prostředí. Jinými slovy, pokud se s povlečením snad rozhodnete rozloučit, lze jej bez obav kompostovat. Do poslední nitky se totiž rozloží. 

V portfoliu značky Lejaan se vlákna TENCEL™ Lyocell nalézají v poměru 60% ke 40% bavlny. Další kolekce potěší milovníky 100% bavlny, jak klasické, tak organické. Kompletní sortiment ložního prádla doplňují i hedvábné povlaky na polštáře nebo přehozy a plédy či povlaky na dekorační polštářky.

Pokud se rozhodnete, že výběr ložního prádla necháte na samotných svatebčanech, lze jim u Lejaan věnovat i dárkový poukaz

Více o ložním prádle značky Lejaan zde