Další článek
1 / 9

Pro milovníky psů / Psí hotel Dox House čtyřnohým přátelům poskytuje i kadeřnictví

Architektonické studio Ekar se sídlem v Bangkoku vytvořilo v Thajsku svérázný dům pro nadšence do psů, který nakonec slouží nejenom jemu, ale i dalším návštěvníkům, kteří stavbu mohou využívat jako ubytování pro své domácí mazlíčky. Součástí unikátního psího hotelu je i kadeřnictví, psí lounge a vnitřní i venkovní bazén.

Advertisement

Provozovatel a psí nadšenec chtěl vytvořit domov nejen pro sebe a své mazlíčky, ale i ubytovávací zařízení pro ostatní majitele a jejich čtyřnohé přátele. Dox House je dům o rozloze 700 m², který je zároveň hotelem pro psy a pečovatelským zařízením, Nachází se v thajském městě Nakhon Pathom a je navržen tak, aby umožňoval bezproblémovou interakci mezi psi a jejich majiteli.
Za návrhem stojí architektonické studio Ekar se sídlem v Bangkoku.

Hlavní stavba objektu se honosí průhlednou střechou inspirovanou místními stodolami pro hospodářská zvířata. Uvnitř se nalézá poměrně velkorysá zahrada s bujnou vegetací, obepíná ji kamenný chodník pro psí vycházky. Zvířata mají volný pohyb uvnitř a ven z budovy pomocí speciálních vchodů.

Venkovní travnatou plochu pro volné pobíhání psů a bazén mohou využívat jak lidé, tak psi. Další zahrada s bazénem se nachází v atriu mezi budovami.