Další článek
1 / 5

Prémiové vaření / Proč se vyplatí investovat do luxusní kuchyně Poggenpohl?

Firma Poggenpohl je nejstarším německým výrobcem kuchyní, v letošním roce slaví 130 let od svého vzniku. Původně truhlářská firma je dnes tradiční značkou kvality, inovací a luxusu, se zastoupením ve více než 70 zemích světa, včetně České republiky. Nezaměnitelný design, precizní zpracování, promyšlená kompozice skladebných prvků, barev a materiálů, nadčasovost, funkčnost a kvalita, to jsou základní charakteristické rysy kuchyní Poggenpohl.

Advertisement

Po celou dobu své existence se firma snaží přicházet s novými technologiemi a nestandardními řešeními, která se postupem doby stávají etalonem i pro ostatní výrobce. Jaké jsou letošní novinky proslulé značky? Pojďme se nejdřív podívat do její historie, abychom lépe pochopili vývoj na trhu kuchyní.

Z čerstvých novinek značky Poggenpohl, která právě letos slaví 130 let... / foto: archiv

Od samého počátku, kdy Friedemir Poggenpohl v roce 1892 založil rodinný podnik, bylo jeho cílem „vylepšit kuchyni“. Výrobce má na svém kontě řadu originálních konceptů a řešení.

Reformní kuchyně značky Poggenpohl představená v roce 1928 je považována za základ moderní kuchyně. Myšlenka propojených skříní a funkčních interiérů definovala předchůdce pozdějších vestavěných kuchyní. Dále to je technologie legendárního „desítkového laku“, kterou Poggenpohl začal používat již v roce 1930.

Kuchyňský systém Form 1000 od Waltera Ludewiga vyvinutý začátkem padesátých let je příkladem architektonického přístupu firmy. Jeho myšlenka flexibilního využití horních a spodních nástěnných skříněk k lepšímu využití dostupného prostoru formovala design kuchyně až do současnosti. Poggenpohl také navrhl v šedesátých letech první bezúchytkovou kuchyň.

Na výstavě nábytku v Kolíně nad Rýnem v roce 2000 prezentoval Poggenpohl +ALU2000 a +SEGMENTO, dva designové vrcholy, které po neklidných letech posunuly značku zpět na vrchol německých designových kuchyní.

První kuchyňská sestava značky Poggenpohl pochází už z roku 1892... / foto: archiv

Poggenpohl na koncepci svých kuchyní spolupracoval s významnými světovými architekty a designovými studii, jako jsou Hadi Teherani, Jorge Pensi nebo Porsche Design Group. Za tyto koncepty získal několik světově uznávaných ocenění, například Good Design Award, Product Design Award, Reddot Design Award, Cool-brand a Superbrand. Poggenpohl se dlouhodobě umísťuje na předních místech žebříčku luxusních německých značek hodnocených společností Brand Rating.

Ani v letošním roce společnost Poggenpohl nezahálí a pokračuje v inovativních řešení svých nadčasových kuchyní. Contour Line je nová řada, která představuje dokonalé provedení hliníkové hrany v kombinaci s prosklenými dvířky. Tento koncept ukazuje, že vybavení kuchyně nemusí být vždy skryté, ale může také zdobit prostor kuchyně za elegantními skly, nabízené ve čtyřech barevných provedeních. Skla je možno sladit i s hliníkovými hranami, což krásně dotváří celkový dojem. Předměty uvnitř vypadají jako by levitovaly.

Další novinkou jsou dvířka z eukalyptového dřeva, která se vyrábí ve třech odstínech. Na pracovní desky a obklady Poggenpohl často používá přírodní kámen, patinované sklo a keramické povrchy. Použité materiály, precizní zpracování a nadčasový design to jsou hlavní důvody, proč kuchyně Poggenpohl neztrácí na své hodnotě. Pokud jsou vybaveny kvalitními domácími spotřebiči jako např. Gaggenau, Miele nebo Liebherr, nemají jejich majitelé potřebu je vyměnit ani po dvaceti letech.

Více o značce zde