Další článek
1 / 11

Prémiové povlečení / Nový showroom značky Marieli se nalézá v bytě plném snů

Český výrobce prémiového povlečení Marieli se nově pyšní unikátním showroomem. Při průchodu pražskou Maiselovou ulicí, kde nyní značka sídlí, si jej ale nevšimnete. Zakladatelka značky Terezie Täubelová jej netradičně umístila do čtvrtého patra jednoho z domů. Spolu s interiérovými designérkami z Atelier Monday vytvořily designový apartmán s modelovou ložnicí, jež svádí k okamžitému odpočinku. Showroom najdete na adrese Maiselova 42/19, Praha 1 a navštívit jej lze na základě online rezervace termínu na stránkách Marieli.

Advertisement

Všechny kolekce značky bylo dosud možné zakoupit pouze skrze e-shop. Opakované žádosti zákazníků, zda by se na použité materiály mohli podívat a hlavně si na ně sáhnout, však přesvědčily Terezii Täubelovou o nutnosti vlastního kamenného zázemí.

„Navzdory dnešní době, kdy se značná část nákupů odehrává online, jsme v otevření showroomu začali spatřovat velký smysl. Zásadní je pro nás samozřejmě přání klientů, kteří si chtějí produkty před nákupem prohlédnout. I pro nás jde ale o pragmatický krok. Showroom bude zároveň studiem, kde budeme fotit nové kolekce a eventovým prostorem pro workshopy, které pravidelně pořádáme,“ vyjmenovává Terezie Täubelová, jež původně pracovala v diplomatických službách a výrobou ložního prádla pod značkou Marieli navazuje na rodinnou tradici.

Architektky z Atelier Monday původní byt proměnily v designový apartmán, v němž se snoubí přítomnost s minulostí. Staré kousky nábytku, jakým je například vintage křeslo Alky Giancarlo Piretti navržené v roce 1970, citlivě začlenily do moderního designu a společně vytváří pocit opravdového domova. Tento dojem ještě prohlubují detaily, o které se postarala interiérová stylistka Klára Tománková. Přijímací salon zdobí obraz malířky Lu Jindrák Skřivánkové v pastelových barvách a skleněné objekty Františka Jungvirta. Útulnou atmosféru dodávají celému prostoru pokojové rostliny z Gardners. V koupelně na návštěvníky kromě ručníků a rohoží značky Marieli čekají také přípravky kosmetické značky Smyssly.

Ústřední místností je ovšem ložnice s dokonale ustlanou postelí. Klienti tak získají perfektní představu, jak povlečení vypadá a jaké je na dotek. Stejně tak si mohou vyzkoušet polštáře a peřiny s výplní ze 100% husího prachového peří, které má značka v portfoliu společně s ložním prádlem z kvalitního bavlněného saténu, bavlněného perkálu a hedvábí. „Během schůzky bude též prostor na doladění veškerých detailů jako personalizace povlečení prostřednictvím výšivky, ale třeba i na ukázku různých typů stlaní a další konzultace. Každému zákazníkovi chceme věnovat plnou pozornost, proto jsme se rozhodli pro možnost návštěvy showroomu pouze na základě objednání,“ vysvětluje Terezie Täubelová.

V blízké budoucnosti se značka Marieli chystá rozrůst z ložnice a koupelny do dalších prostor domácnosti. V plánu jsou produkty do kuchyně, od běhounů přes prostírání až po dekorace na stůl. Vedle ložnice se tak nový showroom brzy dočká i plně vybavené jídelny.

Více o značce zde