Další článek
1 / 17

Páteční pětka / Florista Přemysl Hytych ve víkendovém dotazníku

Světově uznávaný florista Přemysl Hytych je držitelem mnoha prestižních ocenění z mezinárodních přehlídek. Jeho vysoce originální a kreativní instalace v duchu impresionismu a surrealismu jsou zhmotněným snem. Přemysl v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Pochází z malé vesnice u Brna, později žil několik let ve Vietnamu a poznal různé kouty Asie i zámoří. O budoucí práci profesionálního floristy měl podle svých slov jasno už v pěti letech. Možná i proto nyní patří ke světové špičce v tomto oboru. Jeho výjimečná osobnost se v profesi floristy prolíná s unikátním pohledem na svět. Neporušuje ani nevytváří pravidla, nevěří na ně. Tvoří podle pocitů…

„Déšť chápu jako refresh a restart všeho a všech... “ / foto: archiv

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Z mé strany je poněkud přeproduktováno. Nesnažím se hledat nový produkt. Snažím se všeobecně uchopit a pochopit ten ,,starý“. Spoustu věcí mi přijde absolutně zbytečných, nepotřebných a nepodstatných pro můj život. Proto novým produktům nebo jejich vyhledávání nevěnuji velkou pozornost.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Posledních pár let jsem hodně cestoval. Žil jsem v Asii, kde jsem se naučil upravovat ryby a dary moře. Protože jsem navštívil různé kouty Asie, kde jsem ochutnal vše možné i nemožné, dovedu asijskou kuchyni srovnávat. Mně osobně nejvíce vyhovuje ta korejská. Celkově lze říct, že asijská kuchyně mě baví a inspiruje.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Déšť. Je to deštivé ráno, den i noc. Připadá mi, že smyje nejen všechny nečistoty v ulicích, ale dokáže to udělat s myslí i tělem. Chápu ho jako refresh a restart všeho a všech. Takže si vychutnávám ten zvláštní klid během deště, který se dostává až do duše.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Jsem zastánce fair-play hry, která je z mého pohledu od pravěku postavena na dvou slovech ,,ANO“ a ,,NE“. Baví mě tímto způsobem komunikovat s lidmi, kteří tímto typem komunikace ještě nebyli zasaženi. I oni po čase zjistí, že jim tyto dvě pro nás tak často používaná a známá slova usnadňují život, tedy pokud je používají čestně.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Je to film Akce Boror. Český film z roku 1972. Film, který hovoří o stále aktuálních tématech. V mnoha scénách úsměvný, v jiných zase až zarážející. Zkuste mrknout a posuďte sami.

Více o Přemyslovi zdezde