Další článek
1 / 8

Minimalistická kolekce od Marimekko / Finský lifestylový brand k nové kolekci vyzval umělkyni Sabine Finkenauer

Nová kolekce ikonického finského výrobce oděvů a domácích potřeb Marimekko spoléhá na estetiku německé umělkyně Sabine Finkenauer. Jednoduchá capsule collection spadající pod řadu Artist Series obsahuje bezmála dvacet limitovaných kusů prostírání a keramiky a je v prodeji od konce srpna na webu značky.

Advertisement

Artist Series je speciální řada finské značky Marimekko s tradicí spadající do padesátých let a je postavena na spolupracích s význačnými umělci současnosti. Každá z kolekcí vyžaduje specifickou přípravu a využití odlišných uměleckých technik. Nejinak je tomu v případě nového přírůstku do Artist Series, který navrhla uznávaná Sabine Finkenauer.

Německá umělkyně tvořící v Barceloně započala svou práci na kolekci kresbou vzorů olejovými pastely. Ty pak tým společnosti Marimekko převedl pro použití na polštáře, ubrusy a keramické nádobí. Barvy a tvary se drží skandinávské střídmosti s náznaky lidovosti: tmavě modré tvary jsou umístěny vedle oranžovo-červených kruhů, mřížkované patterny dodávají texturu a detaily, jinde jsou potisky celistvé, anebo kontrastní v tónu.

Značka Marimekko svou capsule collection ve spolupráci se Sabine Finkenauer ukázala již na jarním milánském Design weeku, až v minulých dnes se ale dostala do prodeje a lze ji zakoupit na firemním e-shopu.