Další článek
1 / 11

Design Edit / Sezonní novinky, které zkrášlí váš domov

Jaké nejzajímavější novinky a nápady se v uplynulých měsících představily na předních veletrzích designu a o kterých objektech, designérech a obchodech stojí za to nyní vědět.

Advertisement

Pohovka Pebble Rubble od Moroso

Masivní kameny, na kterých se podepsaly stopy deště i větru a které postupem času místy zahalila organická nebo rostlinná vrstva. Na první pohled jsou k nerozeznání od megalitických útvarů nacházejících se uvnitř lesa, a o to víc je fascinující zjištění, že se jedná o na dotek neuvěřitelně měkké a tou nejjemnější látkou čalouněné pohovky. Pebble Rubble od Moroso je designerským unikátem, který vznikl ve švédském návrhářském studiu Front Design.

Design pohovky Pebble Rubble, která se představila i na loňském pražském Designbloku, vznikl poté, co Sofia Lagerkvist a Anna Lingren zkoumaly, jaké terapeutické účinky má příroda na fyzické a psychické zdraví lidí. Měkké čalounění je mistrovským dílem, do kterého jsou obtisknuty struktury minerálů, mechu anebo stopy po jemném sněžení. K dispozici je celkem 16 variant potahových látek, ze kterých 4 z nich vyrobil Kvadrat Febrik pro Moroso exkluzivně.

Pebble Rubble se skládá celkem z 15 modulů, které jsou tvořeny sedáky a opěradly, a které doplňují 3 podnožky. Nabízí tak volný, flexibilní a kreativní proces skládání a existuje nekonečné množství možností uspořádání, od jediného křesla až po vytvoření
V Česku pohovku zakoupíte v Konspepti v nově zrekonstruovaném showroomu značky v pražských Holešovicích, více zde

Modulová knihovna Martechiaro od Ligne Roset

Projekt Marechiaro je policový díl / paraván / palisáda / architektura / domácí krajina, která zpochybňuje tradiční využití poličky a její přítomnost v prostoru. Systém je síto-skříň, která je na jedné straně zaměřena na ukládání knih a předmětů, které jsou nám drahé, a na druhé straně je zástěna složená z dřevěných lamel sestavených do prolamování pro zachování určité průhlednosti. Toto dvojí použití, tato dvojí identita umožňuje bezplatné a flexibilní použití. Systém umožňuje vytvořit prostor v prostoru: díky těmto třem modulům (rovný, konkávní a konvexní) nabízejí kompozice nekonečnou svobodu při vytváření výklenků a perforovaných stěn při přizpůsobení se požadavkům architektury místa. Regál je vyroben z opracovaného masivního dřeva, na výběr je ze dvou povrchových úprav, a to přírodní jasan a černě mořený jasan.
Pro více info o modulové knihovně zde

Lounge křeslo Alice od KFF

Firma KFF Sitzmoebel představila na veletrhu v Miláně novinku pro tento rok designový sedací nábytek Alice. Design byl navržen jedinečnou Monicou Armani, jejíž tvorba je uznávaná napříč celým světem. Alice si můžete vybrat ve 3 provedeních: židli, barovou židli a křeslo. Alice byla koncipována jako klenot s pohodlím. Výrazné, tvarující křivky elipsovitého opěráku a charakteristická transparentnost jsou znakem designu Monici Armani. Elegantní a komfortní křeslo se vyznačuje dynamickým a obepínajícím opěradlem a skvěle čalouněným sedem. Kontrastní pásek zdůrazňuje designové linie. Díky oválnému otvoru v opěradle, zakomponovaném s důrazem na detail, nabízí nábytek nádherné výhledy dovnitř i ven, je lehký, a proto se i snadno přemisťuje. Výrazné, tvarující křivky elipsovitého opěráku a průhled jsou charakteristické pro celou produktovou rodinu Alice.
Více info na Sedlák InterierPoggenpohl Czech

Sedací nábytek Prianera od Litos

Italská značka sedacího nábytku je zárukou luxusu a řemeslné práce již několik desítek let. V novém modelu Litos, který navrhl Giorgio Ragazzini, je nejzjevnějším a bezprostředním aspektem podobnost mezi objemy čalounění a objemy velkých oblázků. Tyto kameny vyhlazené neustávající a trpělivou prací vody jsou základním designem této kolekce, která ukazuje, že i přírodní aspekty mohou v prostoru vypadat útulně a pohodlně. Litos si můžete vybrat v několika provedeních: pohovky křesla, a lenošky. To vše vám umožní svobodný a kreativní výběr nábytku, který by zapadl do konceptu vašeho domova.
Více info na Sedlák InterierPoggenpohl Czech

Křeslo Leolux Kudo

Všechno to začalo jediným detailem: způsobem, jakým velkoryse dimenzovaný sedák kontrastuje s rámem. Designéři Florian Kallus a Sebastian Schneider ze Studia KaschKasch se rozhodli, že toto by měl být základ jejich prvního křesla pro Leolux. Výsledek kombinuje jednoduchost s všestranností a uvolněným pohodlím.
Více info na Sedlák InterierPoggenpohl Czech

Křeslo Sits Uma

Design křesla Uma koketuje s hravými sedmdesátýmo léty. Jedinečná svým charakterem a přesto se může hodit do nejrůznějších prostorů a interiérů.
Křeslo zakoupíte v showroomech společnosti Innex

Modulární systém Enna od Leolux

Leolux je dynamický rodinný podnik s dlouhou historií a jasnou vizí designu a budoucnosti, Svéhlavé modely a jedinečné solitérní kousky jsou dominantou tohoto výrobce, který rád spolupracuje s různými designéry.
Designérka Hanne Willmann pracuje jako designérka na volné noze od roku 2015. Téhož roku byla vyhlášena designérským talentem roku a od té doby si získala mezinárodní slávu. Jasnost, skromnost a upřímný design tato klíčová slova neomylně popisují model Enna, modulární systém, který je osvěžujícím představitelem nové generace designů, který navrhla pro Leolux. Program zahrnuje křeslo, pohovku a širokou škálu prvků. K dispozici jsou také odpovídající opěrky hlavy. Hliníkové nohy jsou vždy povrchově upraveny práškovou barvou E2200 Nuit. Další barvy jsou k dispozici jako volitelná výbava. Kromě ohnutého područního polštáře je zde také rovné rameno s tradičním designem.
Více info na Sedlák InterierPoggenpohl Czech