Další článek
1 / 9

Boleslavova 3 / Delikátní realitní bonbónek v Nuslích

Průměrnost mu nic neříká. „Proč by chtěl klient platit za nemovitost, která ničím nevyniká?“ ptá se PETR HROMÁDKA. Portfolio butikové investiční společnosti Castle Rock Investments (Castle Rock) se dosud skládalo zejména z rekonstrukcí výstavních vinohradských činžovních domů. Po úspěchu projektu Mánesova78 stočil Hromádka svoji pozornosti na větší developerské celky. Nyní se vrací ke svému zájmu o rekonstrukce starých domů, tentokrát do Nuselského údolí, kde právě dokončuje projekt, na který perfektně sedí označení „bonbonek“. Komorní, delikátní a vymazlený.

Advertisement

Nusle jsou in. Svahy, na nichž se už od 12. století pěstovala réva, jsou dodnes plné parků dávajících místnímu životu svěžest. Komunitní život na zdejších náměstích jen kvete. V posledních letech se čtvrť navíc dostává do hledáčku realitních investorů, kteří se rozhodli její potenciál do budoucna rozvíjet naplno a zařadit ji mezi nejoblíbenější čtvrti v Praze. 

„Běžně bychom do takto komorního projektu nešli,“ přiznává realitní investor a developer hned na úvod. „Vidíme však mimořádný potenciál lokality, která je při všech našich realizacích klíčovým vstupních kritériem. Na její výběr jsme opravdu nároční. V každé čtvrti je jen omezený počet nejlepších ulic a právě do těch situujeme naše projekty,“ popisuje úspěšnou strategii Castle Rock Petr Hromádka. Tradiční pavlačový dům z 30. let minulého století, zasazený do poklidné ulice nad parkem Fidlovačka, odkud se otevírají nejlepší výhledy na celé údolí, všechny vstupní předpoklady splňuje.

Budova nyní prochází komplexní rekonstrukcí. Šanci probudit jedinečný dům k životu dostalo duo mladých architektek ze studia Plus One Architects. Ty ho spolu s osobitým přístupem developera proměňují v originální bydlení. „Zadáním bylo vytvořit projekt, který okamžitě upoutá pozornost svým charakterem, zkrátka vybočí z řady svou nápaditostí a propracovaností. Takových nemovitostí je na realitním trhu stále minimum, zatímco poptávka po osobitých nemovitostech se neustále zvyšuje,“ konstatuje Petr Hromádka. 

Dům má 6 unikátních typů bytů, které jsou každý svým vlastním způsobem nápadité. Celkem 15 bytových jednotek od studií s flexibilní dispozicí a předzahrádkou, až po více typické byty s dispozicemi 2+kk–3+kk s francouzskými okny, která dovnitř propouštějí paprsky slunce po celý rok. „Pavlače na jižní straně domu, které dřív sloužily jako komunikační spojnice, jsme proměnili ve velkorysé balkony,“ popisuje Hromádka. Podkrovní byty s výškou stropů až 4 m, prosvětlené velkými střešními okny, svou atmosférou připomínají pařížské umělecké ateliéry. Skutečnou lahůdkou je mezonet 3+kk pojmenovaný Mathilde s dvěma balkony a dvěma koupelnami, které jsou výjimečné svým atypickým kruhovým půdorysem, kde vás bude bavit si odpočinout. 

Pro Castle Rock je typická důslednost a pozornost, kterou věnují i čistě utilitárním reprezentativním a funkčním společným prostorám budovy. Developer tak navazuje na noblesu prvorepublikových stavitelů. V projektu Boleslavova 3 rafinovanost vinohradských štuků vystřídá lehkost a hravost. Ta se důsledně propisuje do všech detailů projektu. „Kvalitní bydlení není jen o tom, co se skrývá za zavřenými dveřmi. Zajímají nás společné prostory, které jsou díky unikátnímu řešení nejen zábavné, ale i příjemné k trávení času,“ zdůrazňuje Hromádka. Krásu dominanty točitého schodiště dokreslilo na míru navržené osvětlení. Netradiční starorůžové odstíny stěn či originální svítidla působí současně trendy i nadčasově. „Příchozím tak hned u vchodových dveří prostoupí příjemná energie,“ dodává Petr Hromádka.

I po mnohaletých zkušenostech Petra Hromádku stále baví přinášet nové koncepty a řešení na pražskou realitní scénu. „Za ta léta se nám podařilo vybudovat stabilní tým dodavatelů, který dokáže řemeslné práce odvést ve špičkové kvalitě tak, aby budova skvěle sloužila dalších 100 let. Přidejte ušlechtilé materiály, soudobé technologie a originální výtvarný otisk dnešní doby a získáte bydlení s úžasným duchem v těch nejlepších částech města. Výsledky ocení klienti, když se do domu nastěhují a zažijí ho doopravdy—zevnitř. Daří se nám předat domy v kvalitě, která je na našem trhu stále ojedinělá. Zakládáme si na dobře odvedené práci, která mluví sama za sebe.“ Castle Rock nyní připravuje hned několik residenčních projektů, z nichž  každý přinese své vlastní pojetí pro ty, kteří dokáží ocenit unikátnost a kvalitu.

Více o projektu se dozvíte zde.