• Architektura
  • Geniální office podle start-upu Pipedrive a studia Perspektiv / Dáme fotbálek a pak se potkáme v sauně
Další článek
1 / 27

Geniální office podle start-upu Pipedrive a studia Perspektiv / Dáme fotbálek a pak se potkáme v sauně

V ateliéru Perspektiv navrhli pro pobočku estonského start-upu Pipedrive v pražském Karlíně originální kancelářské prostory, jimž nechybí nic z přívlastků nápadité a hravé. A to doslova: zaměstnanci si zahrají fotbálek nebo šachy a potkají se na Nástupišti 9¾ nebo v baru Narnia. A na závěr skočí společně do sauny!

Advertisement

Pipedrive je estonská start-upová firma, jejíž byznys stojí na vývoji CRM softwarů. Společnost se definuje jako otevřená a transparentní a neuznává tradiční firemní hierarchii. Pro takovou moderní společnost bylo zapotřebí navrhnout pracovní prostory tak, aby plně akcentovaly její filozofii. Pražské studio Perspektiv rafinovaným mixem hravých strukturovaných materiálů a barev vytvořilo jedinečné místo, kde se zaměstnanci cítí jednoduše dobře.

V Pipedrive se pracuje týmech, neboli kmenech, které se vždy staví na míru danému projektu. Jeden kmen většinou čítá kolem dvanácti lidí. Nejen to architekti zohlednili při dimenzování jednotlivých místností. Prostory čítají osm zasedaček pro nejrůznější příležitosti. Jednou se na neformální schůzce můžete posadit na židlích Rocket od Artek, podruhé u vašich nohou rozehrává stůl Pion od Sancal šachovou partii. Nejen vybavení, ale i názvosloví se zde nese v neformálním duchu. A tak si pracovní schůzku můžete dát na Nástupišti 9¾ nebo v baru Narnia.

Vyjma velkoryse řešených společenských prostor je ale nezbytnou součástí pracovního prostředí i sauna. Ta totiž k estonské kultuře neodmyslitelně patří. „Zaměstnanci ji využívají dennodenně. Musela být opravdu prostorná, protože se tu dokonce konají meetingy,“ vysvětluje spoluzakladatel studia Perspektiv, architekt Ján Antal.

A pokud by se zaměstnanci potřebovali ještě více uvolnit, architekti pro ně přichystali relaxační místnost s herní konzolí a fotbálkem. „O zaměstnance je tu opravdu skvěle postaráno, nejrůznější vychytávky najdete skoro na každém metru. Well-being je pro firmy stále důležitějším tématem a naším úkolem je v interiéru zohlednit i ty nejvyšší nároky,“ uzavírá architekt Ján Antal.