• Art
  • Kultura
  • Páteční pětka / Ředitel Aerofilms Ivo Andrle ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 7

Páteční pětka / Ředitel Aerofilms Ivo Andrle ve víkendovém dotazníku

Je spoluzakladatelem a ředitelem artové distribuční společnosti Aerofilms, jejíž aktivity korespondují s dramaturgií pražských artových kin Světozor, Aero a Bio Oko, Bia Central v Hradci Králové a brněnského kina Scala. Současně je i CEO oficiální festivalové televize KVIFF.TV Live. Ivo Andrle v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Dnešním dnem začíná 57. ročník největšího českého filmového festivalu. Ani letos zde nebude chybět filmová platforma KVIFF.TV, která ve svém vysílání zprostředkuje divákům po celém světě všechny klíčové okamžiky. Během roku KVIFF.TV funguje jako klasická videopůjčovna a prodejna online titulů, ale v průběhu festivalu se platforma mění v televizi s živým vysíláním a pořady, které se vztahují k aktuálnímu dění ve Varech. V knihovně čítající přes 600 filmů najdou diváci například i oscarový hit Všechno všude najednou, nejlepší evropský film Trojúhelník smutku, erotickou lovestory Hranice lásky nebo sondu do života dnešní klubové scény Banger.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Filmová platforma KVIFF.TV, na které mám tu čest se podílet. Roste nám to hezky pod rukama a sledujeme s potěšením, že mnoho lidí dokáže ocenit, že pro ně vybíráme kvalitní filmy a nemusí se u nás prodírat tunami balastu.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

To je trošku podpásovka. Jako otec dvou dětí jsem sice občas u plotny vystaven těžké zkoušce kuchařského řemesla, ale velmi často prohrávám v nerovném souboji s okolními restauracemi.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Běhání je v tomhle pro mě dokonalý nástroj. Vyplavím při delším výběhu všechen nakumulovaný stres a vracím se v lepším duševním rozpoložení, i když fyzicky to někdy funguje naopak. Taky jsem typ člověka, který má radost, když se daří lidem v mém okolí. V tomto smyslu na mně blahodárně působí má rodina.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

S poměrně velkými přestávkami se vracím ke hře na kytaru. Teď mám zrovna období, kdy jsem se k tomu dostával a oprašoval jsem nějaké oblíbené dylanovky. Baví mě to, ale musím si dávat pozor, aby při tom nebyl nikdo poblíž, protože bych nerad někomu způsobil duševní újmu.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Blíží se karlovarský festival, tak bych doporučil třeba vítěze divácké soutěže předchozího festivalového ročníku. Film PSH Nekonečný příběh, který naleznete exkluzivně na platformě KVIFF.TV. A pokud to není ten pravý film pro vás, tak věřím, že si tam vyberete některý z dalších více než 600 pečlivě vybraných snímků přehledně seřazených do kolekcí se spoustou doprovodných videí a textů.

Iva můžete sledovat zde, zdetady