Další článek
1 / 3

Královna Alžběta II. může být vaše. Jako sítotisk od Warhola

Mít doma Warhola, to se počítá - a to doslova, uvážíme-li, že slavný umělec se slovenskými kořeny své sítotisky v začátcích kariéry prodával za sto dolarů, ale nyní se jejich hodnota kalkuluje v milionech a pořád spolehlivě roste. Jednou z hlavních událostí aukce s názvem Prints & Multiples: Modern to Pop pod záštitou aukční síně Christie’s je i nabídka sítotisku Andyho Warhola Královna Alžběta II.

Advertisement

V první polovině září se v Londýně pod patronátem aukční síně Christie’s odehraje pozoruhodná aukce s názvem Prints & Multiples: Modern to Pop, která představuje klasické moderní a popové tisky a reprodukce. Jednou z hlavních událostí z poválečné sekce je bezesporu sítotisk Královna Alžběta II. od slovutného Andyho Warhola (100-150 000 liber), který potomek přistěhovalců ze Slovenska, milovník levisek 501 a především jeden z klíčových umělců 20. století vytvořil v roce 1985.

Mezi další význačné dražené reprodukce se ale řadí i litografie a linoryty od Pabla Picassa, celá kolekce tisků Joana Miró, anebo díla Davida Hockneyho, Francise Bacona, Roye Lichtensteina, Keitha Haringa a současníků, jako jsou Damien Hirst a Jeff Koons.
10.-22. 9. 2020, online
christies.com