Další článek

Páteční pětka / Vzdělavatel Pavel Makovský ve víkendovém dotazníku

Jeho životní misí a cílem je přinášet to nejlepší, nejkvalitnější a nejpřístupnější vzdělávání pro dospělé ale především časově zaneprázdněné studenty tak, aby získané znalosti byly ihned využitelné v jejich praxi. Současně chtěl vytvořit funkční studijní program, který by efektivně fungoval v kombinaci s časovými nároky na práci i soukromý život studentů. Manažer Pavel Makovský v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

V oblasti managementu a vzdělávání pohybuje více než dvacet let. Jeho velkým snem bylo vybudovat vzdělávací instituci pro pracující, dospělé studenty, kteří na sobě chtějí pracovat a rozvíjet se. To se mu splnilo se založením on-line platformy EDU Effective Business School a především otevřením LIGS University na americké Havaji. Díky webinářům se podařilo umožnit studentům z celého světa navázat společnou komunikaci, vyměňovat si názory a zkušenosti. Ve skutečnost tak proměnil nejen velký sen ale i jeho oblíbený citát, že úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Před několika dny jsem oslavil padesáté narozeniny. Od kolegyň kolegů, rodiny a přátel jsem dostal golfové hodinky Garmin Approach, které mi udělaly velkou radost a rovnou jsem je vyzkoušel. Umí skvělé věci, nejen, že mi pomáhají s délkou úderů, ale také graficky ukazují, jak jsem jednotlivé jamky hrál. Jsem z nich nadšený a doporučuji je každému, kdo alespoň trochu golf hraje.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vrcholem mého kulinářského umění bylo upečení dortu pro mou maminku k narozeninám, podle receptu v časopisu ABC, což je již několik desítek let. U nás doma je vaření na mé manželce a šestnáctiletém synovi, kterého vaření velmi baví a jsem rád, že mu jde. Z českých podniků rád zajdu do restaurace Brasileiro Zelená žába kvůli atmosféře a výbornému masu. V zahraničí jsme si oblíbili sushi restauraci Japan House v italském městečku Peschiera del Garda.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Před lety to byl fotbal, neboť jsem chytal, nyní je to golf. Nejsem nějaký skvělý hráč, ale procházky s kamarády v uklidňujícím prostředí mi pomáhají relaxovat. Například moje oblíbená Havaj. Stejně tak mám rád čas strávený s rodinou. Tyto chvíle si velmi užívám. Kéž by jich mohlo být více.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Moc rád sekám trávu na zahradě, neboť je hned vidět výsledek. Navíc miluji vůni čerstvě posekané trávy. Dále jsem minulý týden dokončil první eBook, který je nyní v prodeji na Amazon na téma How To Use AI To Prepare a Great CV and Cover Letter: A Practical Guide. eBook vychází z webináře, který jsem nedávno vedl a naučil jsem se pracovat s úžasnými nástroji AI.

5.

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Líbil se mi pohodový český seriál Osada s mými oblíbenými herci. Mám rád filmy vyprávějící životní příběhy jako Zakladatel o vzniku řetězce McDonald’s nebo Klan Gucci. Jeden z filmů, na které se dívám častěji, je válečný příběh s Tomem Hanksem Greyhound. Ze seriálů mne zaujal americký politicko-dramatický Domek z karet a legendární Bratrstvo neohrožených.