• Styl
  • Móda
  • Povinná módní četba / Nová kniha popisuje trnitou cestu outsidera Virgila Abloha k Louis Vuitton
Další článek
1 / 10

Povinná módní četba / Nová kniha popisuje trnitou cestu outsidera Virgila Abloha k Louis Vuitton

Když se „muž z ulice“ Virgil Abloh stal kreativním ředitelem prémiového domu Louis Vuitton, byl to pro módní svět pořádný šok. Z nečekaného partnerství fashion outsidera a ‘Crème de la Crème’ značky vzešlo spojení, které se vrylo do módní historie. Výpravnou a velkoryse pojatou knihu módního znalce a Ablohova spolupracovníka Anderse Christiana Madsena rámují unikátní příběhy a fotografie.

Advertisement

Syn ghanských přistěhovalců do USA původně vystudoval na inženýra, první chuť slávy ale okusil jako módní guru pro Kanye Westa. Odtud už vedla cesta muže bez jakéhokoli formálního módního vzdělání rovnou k Louis Vuitton.

Kniha Louis Vuitton: Virgil Abloh je prvním titulem o vizionářském designérovi, který vyšel od jeho předčasného úmrtí vloni v listopadu. Jmenování Abloha na post uměleckého ředitele pánských kolekcí Louis Vuitton – jako prvního Afroameričana na této pozici – bylo počátkem nové éry ve světě exkluzivní módy. Éry definované inkluzí, diverzitou a zmocňováním.
Jejím autorem je Ablohův blízký spolupracovník Anders Christian Madsen. Muž, jehož důvěrně znají mj. čtenáři Vogue a i-D Magazine.

Jak se praví v oficiální zprávě, „kniha nabízí intimní a niterný portrét muže, který se zrodil pro to, aby bořil hranice na přehlídkovém mole i mimo něj“. Dělí se na osm kapitol, každá z nich reprezentuje jednu pánskou kolekci a přehlídku, vytvořené pod taktovkou Virgila Abloha. Nezapomnělo se samozřejmě ani na kompletní katalog tenisek, které návrhář vytvořil.

Virgil Abloh (1980-2021) povýšil streetwear na vysokou módu a zcela ji proměnil... / foto: Bogdan Plakov

Kniha Louis Vuitton: Virgil Abloh vtahuje čtenáře do jedinečného světa plného létajících draků a duhových barev. Místa plného zajímavých kulturních odkazů a příběhů, počínaje Čarodějem ze země Oz, přes Jamese Baldwina, až po hip-hopový styl 90. let či převratné bubenické sólo z roku 1969. Kniha nabízí přes 320 poutavých ikonických snímků a osobních vzpomínek Virgilových blízkých.